W internecie można znależć wiele stron mówiących o historii motoryzacji. Samochód już ponad sto dwadzieścia lat towarzyszy człowiekowi. A może nawet ponad 250 lat... Jego rozwój obfituje w mnóstwo ciekawych wydarzeń i historii - naukowych, technicznych, ludzkich życiorysów, wojennych.

Motoryzacja to nie tylko dzień dzisiejszy zdominowany przez reklamę coraz to nowszych modeli, rozrastającą się ciągle sieć serwisów i zakładów naprawy samochodów.


Darmech

91-612 Łódź
ul. Spiska 7
(od ul. Brzezińskiej)

czynne w godzinach

9.00 - 17.00

Dzwoń !!!

42 656 62 56

Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach - Zabytkowe samochody, zabytkowe motory, wynajem pojazdów do ślubu, wynajem autobusów londyńskich.

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji - Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. Historia motocykli, ekspozycja zabytkowych pojazdów, pamiątki.

Samochody gwiazd - Samochody gwiazd kina i telewizji amerykańskiej z ostatnich 50 lat. Można obejrzeć ich ponad 40

National Motor Museum at Beaulieu - Kolekcja, obejmująca w chwili obecnej około 250 pojazdów - na pewno znajdziesz coś fascynującego.

Historia samochodu - Około 4000 lat przed naszą erą ktoś wynalazł koło...

Kilka faktów z historii motoryzacji na podstawie literatury. - Strona poświęcona fotografii o tematyce motoryzacyjnej. Znajdziesz tu również zdjęcia innych ciekawych pojazdów oraz miejsc, ale nie tylko...

Muzeum Przyrody i Techniki - zostało powołane do życia 1 stycznia 2001 roku decyzją Rady Powiatu Starachowickiego. Jest zatem pierwszym muzeum powstałym w XXI wieku w Polsce. Placówka obejmuje obszar 8 hektarów, na którym zlokalizowane są obiekty dwóch chronologicznie następujących po sobie zakładów wielkopiecowych.


Zbieżność, geometria kół. Naprawa zawieszenia. Darmech - Łódź.